Uzaktan Öğretim Nedir?

Farklı mekanlardaki öğrenci, öğretmen ve öğretim materyallerini bilişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirerek geleneksel öğrenme-öğretme yöntemlerindeki sınırlılıkları kaldıran sistemdir.

Uzaktan Eğitim Sisteminde Eğitim Nasıl Yapılır?

İnternet ortamında yer alan e-kitaplar, etkileşimli materyaller, sanal sınıflarda yapılan canlı dersler, canlı derslerin tekrar izlenmesi, forumlarda yer alan tartışma konuları, ödevler ve projeler aracılığı ile zaman ve mekan sınırı tanımadan eğitim gerçekleştirilir.

Uzaktan Eğitimde Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

Vize sınavları çevrimiçi (online) sistem üzerinden gözetimsiz, final sınavları ise haftasonu günlerinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi kampüsünde gözetimli olarak belirlenen salon ya da dersliklerde yapılmaktadır.

Toplu Eğitimler Gerçekleşecek Mi?

Sanal sınıf aracılığı ile çevrim içi (online) olarak her dersin haftalık ders programına göre dersleriyapılmaktadır. Öğretmen ile tüm öğrenciler aynı zamanda sistem üzerinden ders işleyebilmektedir. Bu derslere katılma şansı bulunmayan öğrencilerimiz ise arşiv aracılığı ile derste işlenen konuları daha sonra görme sansına sahiptir.

Öğretim Yönetim Sistemi'ni (ÖYS) sorunsuz olarak kullanmak için bilgisayarımın ne gibi özelliklere sahip olması gerekmektedir?

İşlemci: İntel P4 ya da eşdeğer işlemci
Hafıza: 1GB
Ses kartı
Hoparlör ya da kulaklık
İnternet Bağlantısı: 1 Mbit/s
İnternet Tarayıcı: Adobe Flash Player Destekli güncel İnternet tarayıcılarından biri (MS İnternet Explorer 7+, Firefox 3+, Google Chrome 10+)